Czy można schudnąć bez ćwiczeń?

Czy można schudnąć bez ćwiczeń?

Chcesz zgubić zbędne kilogramy, ale nie masz motywacji do ćwiczeń? Dowiedz się, czy można skutecznie pozbyć się nadwagi bez żmudnych treningów!

Skuteczna kuracja odchudzająca powinna opierać się na dwóch głównych filarach – racjonalnej diecie i aktywności fizycznej. W niektórych przypadkach można też wspomóc się suplementami usprawniającymi odchudzanie, jeśli oczywiście nie ma co do tego przeciwwskazań zdrowotnych. Ale co, jeśli należymy do „kanapowych leni”, a nasza słaba kondycja nie pozwala nam na żmudne treningi? Czy kuracja odchudzająca bez elementu aktywności fizycznej może być w ogóle skuteczna? Oczywiście.

 

Odchudzanie dietą

Według znawców tematu, prawidłowa dieta to aż 70% naszego sukcesu w odchudzaniu. Trening stanowi natomiast 30% powodzenia. Już chociażby po tym stwierdzeniu możemy wnioskować, że skutecznie schudniemy zmieniając jedynie nawyki żywieniowe, chociaż może to potrwać nieco dłużej. Poza tym, sama dieta nie pomoże nam w wyrzeźbieniu mięśni, którymi będzie można się poszczycić szczególnie latem, gdy założymy lekkie ubrania. Odchudzanie dietą może stanowić natomiast świetne preludium do włączenia do kuracji także aktywności fizycznej.

 

Każdą aktywność się ceni

Mimo iż do utraty wagi niekoniecznie potrzebne są nam treningi, warto podczas diety pokusić się o chociażby minimalny wysiłek fizyczny – windę zamienić na schody, wysiadać o jeden przystanek wcześniej z autobusu, itp. Może gdy dzięki diecie stracimy na wadze, po jakimś czasie łatwiej będzie nam podjąć intensywniejszą aktywność fizyczną, dzięki której uda nam się uzyskać wymarzoną sylwetkę?