Czy warto zapisać się na zumbę?

Czy warto zapisać się na zumbę?

Od jakiegoś czasu zumba znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych zajęć w ramach fitness klubów. Skąd wzięła się jej popularność i jakie korzyści może nam przynieść?

Zumba to zajęcia fitness inspirowane latynoskimi rytmami, które najlepiej można określić jako połączenie aerobiku i tańca (m.in. salsy, cha-chy, twista, samby czy merengue). Towarzyszy im dynamiczna, pozytywna muzyka, która sama w sobie najlepiej motywuje do ruchu. Popularność zumby wynika przede wszystkim z jej „przystępności” - proste układy choreograficzne sprawiają, że nawet osoby określające swoją koordynację ruchową jako nieistniejącą, są w stanie podążać za instruktorem, a do tego czerpać radość i satysfakcję z zajęć.

Swój udział w sukcesie tej formy fitnessu ma też wspomniana wcześniej muzyka, której rytmiczność i żywiołowość porywają miłośników każdego stylu muzycznego. Jednak zumba, poza pozytywną energią, daje nam znacznie więcej. To przede wszystkim poprawa kondycji i wzmocnienie całego ciała – choreografia angażuje mięśnie nóg, pośladków i kręgosłupa. Regularne uczestniczenie w zajęciach wzmacnia także serce i usprawnia pracę układu krwionośnego.

W końcu nie można zapomnieć o tym, że zumba jest ogromną pomocą dla osób, którym zależy na utracie wagi. W trakcie godziny intensywnego treningu można spalić nawet 700 kalorii! Odpowiedź na pytanie, czy warto rozpocząć treningi zumby, jest więc prosta: zdecydowanie tak! To nie tylko ogromne wsparcie dla naszego organizmu, sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim świetna zabawa i sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu w pracy.