Dieta pudełkowa: sposób na zbędne kilogramy

Dieta pudełkowa: sposób na zbędne kilogramy

Sama aktywność fizyczna, nawet najbardziej forsowna, nie zapewni nikomu szczupłej i zgrabnej sylwetki. Niezbędna jest również zmiana niewłaściwych nawyków żywieniowych.

Dieta pudełkowa (catering dietetyczny)

Dieta pudełkowa zdobywa sobie coraz większą popularność w naszym kraju. Zawrotne tempo współczesnego życia oraz brak czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków sprzyjają kształtowaniu się niewłaściwych nawyków żywieniowych, które potem bardzo trudno porzucić. W sukurs przychodzą coraz liczniejsze firmy cateringowe, których z roku na rok jest coraz więcej (w samym tylko Wrocławiu jest ich ok. 35). Konsumenci darzą zaufaniem zwłaszcza firmy oferujące catering dietetyczny. Na czym on polega i czy rzeczywiście jest taki skuteczny?

 

Błyskawiczna przesyłka i 100 % zadowolenia

Dieta pudełkowa (sprawdź: https://cateromarket.pl/) polega na spożywaniu 5 posiłków dziennie, dostarczanych przez firmę cateringową (stąd nazwa: od pudełek z żywnością) pod wskazany przez klienta adres. Menu takich firm jest zazwyczaj niezwykle bogate, dlatego każdy z pewnością z najdzie w nim coś dla siebie. Decydując się na korzystanie z usług firmy cateringowej, oszczędzamy zarówno czas (nie tylko ten spędzony na przyrządzaniu odpowiednich dla naszego planu żywnościowego potraw, ale również ten roztrwoniony na gorączkowym poszukiwaniu w sklepach potrzebnych nam produktów spożywczych), jak i energię, którą musielibyśmy przeznaczyć na samodzielne przygotowywanie dietetycznych posiłków. Dania przyrządzane przez wykwalifikowanych kucharzy w firmach cateringowych są nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Poza tym mamy pewność, że nie zjemy więcej, niż to przewidzieliśmy w swoim planie żywieniowym (co jest bardzo ważne w odchudzaniu się).

 

Rodzaje diety pudełkowej

Mamy ich całkiem sporo. Wymieniamy tutaj tylko niektóre:

  • diety pudełkowe o obniżonej kaloryczności,
  • o podwyższonej zawartości białka (dla osób aktywnych oraz spożywających posiłki o niskim indeksie glikemicznym),
  • dla wegetarian,
  • diety bezglutenowe,
  • diety poprawiające stan cery,
  • antycellulitowe.

 

Skonsultuj swój jadłospis z dietetykiem

Dane statystyczne oraz opinie sportowców i celebrytów cieszących się znacznym autorytetem potwierdzają bardzo dużą skuteczność diety pudełkowej. Przed jej zastosowaniem należy jednak koniecznie zasięgnąć fachowej porady u dietetyka. Konsultacje ze specjalistą umożliwią ci skomponowanie diety pudełkowej odpowiedniej dla potrzeb twojego organizmu.