Dieta warzywno-owocowa

Dieta warzywno-owocowa

Poznaj tajniki wyjątkowo zdrowej diety warzywno–owocowej, która świetnie wpływa na stan organizmu i wygląd skóry, a utrata zbędnych kilogramów jest… jej skutkiem ubocznym!

Ta dieta opiera się głównie na oczyszczaniu organizmu. Według jej twórców, to właśnie kłębiące się w organizmie zanieczyszczenia – w postaci niestrawionych resztek pokarmu i toksyn - powodują wiele chorób naszego organizmu, które odbijają się też na naszym wyglądzie. Natomiast zmiana diety na złożoną w dużej mierze jedynie z warzyw i owoców, a także rezygnacja z wysokoprzetworzonej żywności, zapewnia nam także redukcję zbędnych kilogramów w szybkim czasie. Jakie są zatem konkretne wyznaczniki postępowania na diecie warzywno-owocowej?


Po pierwsze – oczyść organizm

W pierwszej fazie diety, której długość uzależniona jest od indywidualnych potrzeb (zazwyczaj jednak jest to okres kilku dni), skupiamy się jedynie na przyswajaniu pokarmów pochodzenia roślinnego. Dozwolone są niemal wszystkie warzywa oraz większość owoców. Możemy przyrządzać je według różnych przepisów – np. warzywa i owoce gotowane, pieczone, itd., ale także spożywać na surowo. Do tego popijamy obficie niegazowaną wodę, a także zieloną herbatę i mieszkanki ziołowe. W tym czasie odstawiamy także wszelkiego typu używki. 


Po drugie – wprowadź zdrową dietę na dłużej 

Po kilku dniach takiej diety, nasz oczyszczony z toksyn organizm jest gotowy do przejścia na drugi poziom kuracji. Polega on na stopniowym wprowadzaniu do jadłospisu zdrowego mięsa oraz produktów wielozbożowych oraz nabiału. Cały sukces diety polega jednak na tym, aby całkowicie zrezygnować z potraw, które przygotowywane są w niezdrowy sposób (np. smażone są na głębokim tłuszczu) oraz są produktami wysokoprzetworzonymi. 


Bez ruchu ani rusz

W drugiej fazie diety, którą powinniśmy potraktować nie jako krótkotrwały okres, ale jako sposób na życie, warto wprowadzić też do codzienności pewną dozę aktywności fizycznej, dzięki której zwielokrotnimy tylko efekty naszej kuracji odchudzającej.