Ekologiczna żywność – dlaczego warto ją kupować?

Ekologiczna żywność – dlaczego warto ją kupować?

Moda na zdrowy styl życia niechaj trwa jak najdłużej! Dzięki niej coraz więcej ludzi będzie cieszyło się nienagannym zdrowiem, a zdrowie to przecież podstawa. Ekologiczną żywność naprawdę warto kupować.

Styl życia a zdrowie

Badania wykazują, że nasze zdrowie w 50% zależy do stylu życia, w 20% od czynników biologicznych i psychologicznych, w 20% od warunków środowiska, w którym żyjemy, a w 10% od opieki zdrowotnej. Zdrowy styl życia to zatem absolutny fundament. Polega na dbaniu zarówno o swoją fizyczność, jak również o psychikę.

 

Żywność nieprzetwarzana oraz przetwarzana

Zaopatrzenie sklepów spożywczych w ogromnej części składa się z żywności nie tylko modyfikowanej, ale również przetwarzanej. Należy pamiętać, że w im mniejszym stopniu pokarm jest przetwarzany, tym jest zdrowszy. Żywność nieprzetwarzana to po prostu żywność naturalna. Właśnie taką żywność określa się mianem ekologicznej – wpływa ona korzystnie i na nasze zdrowie, i na środowisko.

 

Ekologiczne sklepy

W asortymencie sklepów ze zdrową żywnością, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się zdrowa żywność, ale nie tylko ona. Znaleźć w nich można również zdrowe dla skóry kosmetyki i różne produkty codziennego użytku. Na półkach ze zdrową żywnością znajdują się m. in.: pieczywo, pasty kanapkowe, płatki śniadaniowe, makarony, ryże, kasze, sosy, zioła, rośliny, oliwy, oleje, kawy, herbaty, soki, nalewki i inne. Na półkach z superfoodami: jagody goji, nasiona konopii, siemię lniane, aloes i glony. Na półkach z suplementami diety: witaminy, minerały, błonniki oraz suplementy różnego rodzaju. Na półkach z kosmetykami: ekologiczne mydła, dezodoranty, kremy, balsamy, perfumy, kosmetyki do włosów, do ciała, do zębów, do dłoni i stóp oraz do higieny intymnej.

Ekologiczna żywność kosztuje nieco więcej niż żywność tradycyjna. To jednak inwestycja w nasze zdrowie. W zdrowie warto inwestować, bo to właśnie ono zapewnia nam długie i szczęśliwe lata życia. Lepiej przecież wydać pieniądze na zachowywanie zdrowia niż na walkę z chorobą.

 

Eko sklepy internetowe

Ale Zielony Sklep to jeden ze sklepów ze zdrową żywnością, które pojawiają się na ulicach miast coraz liczniej. Można w nim kupić produkty spożywcze, zdrowe suplementy diety oraz zdrowe kosmetyki. Ale Zielony Sklep, którego dewiza brzmi: Twój dostawca zdrowia – żyj i odżywiaj się zdrowo, mieści się w Białymstoku. Zamówienia można składać przez internet, a odbierać przez pocztę lub osobiście na Podlasiu.