Ekspresowe kuracje oczyszczające

Ekspresowe kuracje oczyszczające

Dieta oczyszczająca to jeden z najskuteczniejszych sposobów na utratę zbędnych kilogramów i pozbycie się zatruwających organizm toksyn. Sprawdź, na czym polega!

Kuracje oczyszczające dodają energii, poprawiają samopoczucie i wpływają korzystnie na kondycję cery. Najczęściej stosujemy je profilaktycznie lub w przypadku wystąpienia objawów świadczących o przeciążeniu organizmu. Należą do nich: przemęczenie, ból głowy, zły nastrój, ogólne osłabienie, problemy trawienne, drażliwość i obniżona odporność. Jakie diety oczyszczające możemy zastosować w takich przypadkach?

Dieta sokowa
Dwutygodniowa kuracja, polegająca na spożywaniu lekkostrawnych posiłków i codziennym piciu 0,5-1 l świeżych soków warzywnych lub/i owocowych, wyciskanych z jabłek, cytrusów, marchwi, buraków, pomidorów, pietruszki, selera, kapusty i ogórków. Soki można mieszać i dodawać do nich wodę.

Dieta owocowa-warzywna
Przez trzy dni należy jeść wyłącznie owoce i warzywa (świeże lub gotowane na parze, najlepiej niskokaloryczne) oraz pić soki, herbaty ziołowe i owocowe.

Dieta jabłkowa
Polega na spożywaniu jabłek (w dowolnej postaci), które dzięki zawartym w nim pektynom poprawiają pracę układu pokarmowego. Kurację należy stosować przez 1-2 dni. Można pić herbatę zieloną, sok z jabłek i herbatę jabłkową.

Dieta cytrynowa
Kuracja tygodniowa, na którą składają się potrawy lekkostrawne i sok z 2-3 cytryn, rozcieńczony wodą.

Dieta zbożowa
Trwa ok. 12 dni i polega na jedzeniu gotowanych ziaren pszenicy lub ryżu. Może być urozmaicona kiełkami oraz natką pietruszki.


Pamiętaj, wszystkie wymienione wyżej kuracje przeznaczone są wyłącznie dla osób zdrowych! Przeciwwskazania do ich stosowania to przede wszystkim choroby układu krążenia, pokarmowego i moczowego. Diet oczyszczających nie zaleca się również kobietom w ciąży oraz karmiącym.