Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest zmorą, która niejednej kobiecie spędza sen z powiek. Oszpeca ciało, a walka z nim jest trudna i bardzo często skazana na niepowodzenie. Jak skutecznie się go pozbyć?

Zacznijmy od tego, że cellulit może występować w dwóch postaciach – cellulitu wodnego, który powstaje na skutek zaburzenia krążenia krwi i limfy w tkankach, oraz cellulitu tłuszczowego, który powstaje w wyniku odkładania się w tkankach i skórze kwasów tłuszczowych, które przeradzają się w trójglicerydy.

 

Jak walczyć z cellulitem?

Przede wszystkim trzeba być przygotowanym na długą i mozolną walkę, która toczyć się będzie zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz organizmu. Przygotowanie do bitwy dobrze jest zacząć od zmiany diety (więcej porad dotyczących pielęgnacji i urody znajdziesz tutaj - Products Bank). Należy pozbyć się z codziennego jadłospisu białego pieczywa, ryżu, makaronu, tłustego mięsa oraz ograniczyć spożycie tłuszczów i słodyczy! Zamiast tych produktów trzeba wprowadzić błonnik, czyli wszelkiego rodzaju ziarna, otręby, owoce i orzechy. Kolejnym krokiem w naszej walce jest aktywność fizyczna, bez której niewiele osiągniemy – tak samo jak w przypadku odchudzania. Dodatkowo można wprowadzić pewne rytuały, takie jak masaże, peelingi czy okłady z octu. Jeżeli domowe sposoby zawiodą, możemy skorzystać z pomocy lekarza, który udzieli nam porady i dobierze odpowiedni zabieg. Najpopularniejszym zabiegiem jest drenaż limfatyczny. Bez prawidłowego drenażu walka z cellulitem będzie mało skuteczna. Jednak stuprocentowa skuteczność takich zabiegów zależy w dużej mierze od dostosowania się pacjentki do zaleceń lekarza.

 

Cellulit a cellulitis

Te dwa pojęcia bardzo często używane są naprzemiennie. Jest to jednak błąd, ponieważ cellulitis jest poważną chorobą skóry i tkanki łącznej, która występuje po wcześniejszym zranieniu lub ukąszeniu. Osoby chore muszą przez długi czas zażywać antybiotyki. Cellulit natomiast jest pojęciem z zakresu kosmetyki i nie jest chorobą zakaźną. Podsumowując, cellulitu można się pozbyć, ale potrzeba dużo czasu, cierpliwości i przede wszystkim wprowadzenia w życie pewnych zwyczajów, opisywanych powyżej.