Jak zostać masażystką?

Jak zostać masażystką?

Chciałabyś zostać masażystką, ale nie wiesz, jakie kroki podjąć, aby wprowadzić swój zamiar w czyn? W tym artykule dzielimy się garścią przydatnych wskazówek, które dadzą Ci pojęcie o przygotowaniach do zawodu.

 
Na czym dokładnie polega praca masażystki?
 
Wydawałoby się, że odpowiedź jest prosta: na wykonywaniu masażu. Ale istnieją różne odmiany masażu (klasyczny, rehabilitacyjny, sportowy, kosmetyczny itd.), a poza tym same umiejętności oraz wiedza dotycząca ludzkiego ciała są przesłankami niewystarczającymi do podjęcia tego zawodu, choć oczywiście mają zasadnicze znaczenie. Masażystka powinna odznaczać się pewnymi cechami charakterologicznymi, takimi jak otwartość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych czy uprzejmość; powinna ją także cechować nienaganna kultura osobista. Oprócz tego ważna jest umiejętność obsługi sprzętu medycznego. Bez tych atutów trudno wyobrazić sobie kogoś, kto chciałby prowadzić gabinet masażu.
 
 
Jak zostać masażystką?
 
W polskim prawodawstwie nie ma żadnej regulacji dotyczącej tego, kto może, a kto nie może zostać masażystką. Ale oczywiście rynek rządzi się swoimi własnymi prawami, które należy respektować, jeśli zależy nam na osiągnięciu sukcesu. Do zawodu przygotowują różnego rodzaju kursy masażu oraz szkolenia. Warto przy okazji zauważyć, że znacznie większe szanse w pomyślnym poprowadzeniu swojej kariery mają osoby z wykształceniem wyższym. Dlatego jeśli poważnie myślisz o zawodzie masażystki i masz jeszcze taką możliwość, byłoby dobrze, gdybyś ukończyła odpowiednie studia, choć należy pamiętać, że nie jest to warunek nieodzowny (chyba że chciałabyś wykonywać masaż rehabilitacyjny).
 
 
Gdzie pracuje masażystka?
 
Masażystka może znaleźć zatrudnienie w ośrodkach zdrowia,  siłowniach, klubach fitness, spa oraz gabinetach masażu. Bardziej przedsiębiorcze panie mogą otworzyć swój własny gabinet, choć oczywiście wiąże się to z pewnym ryzykiem.
 
 
Zarobki masażystki
 
Wysokość zarobków zależna jest od wielu czynników, m. in. od miejsca pracy, od wykształcenia oraz zakresu świadczonych usług. Im jest on szerszy, tym oczywiście lepiej, dlatego warto uczęszczać na kursy masażu. Warszawa, Poznań, Wrocław czy Gdańsk – to miasta, w których szkoleń i kursów tego typu nie brakuje.