Jaki blender wybrać?

Jaki blender wybrać?

Jeśli będziemy przygotowywać wyposażenie wnętrz, trzeba między innymi zastanowić się nad urządzeniami, które będą pomagać nam w pracach kuchennych.

Jak się okazuje tutaj możliwości mamy naprawdę bardzo wiele i to wyłącznie od nas zależy jakie konkretnie urządzenie będziemy używać. Współczesne akcesoria do domu to zaawansowane technologicznie, dobrej jakości sprzęty. Jeśli się na nie zdecydujemy, warto także zwracać uwagę na to, jak wygląda strona praktyczna tego sprzętu. Ma to spore znaczenie, skoro więc kupujemy dane urządzenie musimy dbać o to, by było one dobre jakościowo. Jeśli chodzi o te sprzęty, które dobrze się sprzedają, to należy wśród nich wymienić między innymi blendery. Musimy dobrze poznać to, co obecnie znajduje się w sprzedaży, ponieważ dzięki temu znalezienie dobrego sprzętu stanie się łatwiejsze. Mamy nadzieje, że poniższy tekst pomoże tym, którzy nie wiedzą, na jaki sprzęt się zdecydować. Wskażemy te elementy, które są bardzo ważne i muszą być koniecznie brane pod uwagę.

 

Konstrukcja urządzenia

Dostępne obecnie na rynku sprzęty to blendery, które mają dwa podstawowe rodzaje. Chodzi o podział na urządzenia ręczne oraz sprzęt kielichowy. To jest najważniejsza kwestia, którą trzeba będzie rozważyć przy wyborze blendera.

 

Blender ręczny - właściwości

Blender ręczny to sprzęt mobilny z końcówką miksującą, który będzie trzeba trzymać w ręce w trakcie pracy i będzie można nim pracować dosłownie w każdym pojemniku czy misce. Z tego względu na pewno jest wygodny, ponieważ nie ogranicza nas przestrzennie.

 

Blender kielichowy – właściwości

Jest to sprzęt, który będzie się charakteryzował stałością. Składa się z dużego kielicha, na dnie którego znajdują się ostrza i właśnie tam będzie odbywało się miksowanie i rozdrabnianie produktów. Nie ma tutaj innej opcji pracy niż w tym właśnie kielichu. Z drugiej strony sprzęt będzie wygodny, ponieważ będzie pracował nawet jeśli nie będziemy go trzymać w rękach, będzie więc można swobodnie przygotowywać kolejne składniki, które potem wrzucimy do kielicha.

 

Oferta blenderów kielichowych
 

 

 

Jaka moc urządzenia?

Przy wyborze miksera czy blendera oczywiście bardzo ważną sprawą będzie wybranie takiego sprzętu, którego moc będzie odpowiednia w stosunku do naszych oczekiwań. Im większa jest moc sprzętu, tym wydajniej będzie on pracować. Dzięki temu świetnie sobie poradzi nawet z bardzo twardymi składnikami, dlatego ta kwestia powinna mieć dla nas duże znaczenie. W przypadku ręcznych blenderów urządzenia mają mniejszą moc niż te kielichowe. Najczęściej ten ręczny sprzęt będzie miał moc od 200 do 800-900W. Mała moc poniżej 500W właściwie jest nieopłacalna, ponieważ sprzęt będzie praktycznie niewydajny, a jednocześnie zużyjemy więcej prądu na jego użytkowanie. Jeśli jest już od 500W, to taki blender sobie spokojnie poradzi nawet z twardymi składnikami. W przypadku blendera kielichowego to urządzenie to ma już zdecydowanie większą moc - na poziomie pomiędzy 1500 a 2000W. Ten rodzaj blendera będzie sobie dobrze radził praktycznie z każdym składnikiem, który będzie w nim umieszczony. Wydajność urządzeń kielichowych pod tym kątem jest zecydowanie większa i dlatego nie możemy w nich przetworzyć praktycznie każdy składnik.

 

blender kielichowy

 

Jakie są dodatki do sprzętu?

Warto będzie także sprawdzić jakie dodatki producent dla nas przygotował. To ma znaczenie, ponieważ od tego zależy jak od strony praktycznej będzie można takie urządzenie wykorzystać. Jeśli chodzi o ręczny blender, to tych dodatków mamy rzeczywiście sporo i tym samym sprzęt będzie sobie dobrze radził przy różnych potrawach. Natomiast, gdy chodzi o blender kielichowy to tak naprawdę sprzęt będzie miał mniej tych możliwości, ponieważ w kielichu są już ostrza, które są niewymienne.

 

Jak regulować obroty?

Jeśli podejmujemy decyzję, co do tego, jaki blender wybrać, możemy także sugerować się jakością sprzętu i możliwościami regulacyjnymi. Jest to ważne, by przy pracy urządzenia dało się zmieniać liczbę obrotów jakie będzie sprzęt wykonywał. Urządzenie będzie sobie dobrze radzić z poszczególnymi produktami - regulacja sprawi, że można pracować na różnych składnikach, niezależnie od stopnia ich twardości. W przypadku blenderów ręcznych często ta regulacja jest dobrze przygotowana i charakteryzuje się płynnością. Natomiast zdecydowanie więcej obrotów będzie generować blender kielichowy, który charakteryzuje się pracą na poziomie nawet 20 tysięcy obrotów.

 

Blender – jaki wybrać?

Nie można jednoznacznie powiedzieć jaki sprzęt jest lepszy, ponieważ każdy ma inne oczekiwania i inne możliwości i to wyłącznie od nas będzie zależeć jak go wykorzystamy. Dlatego należy zapamiętać, że najważniejsza jest praktyczność takich sprzętów. Musimy rozważyć, w jaki sposób chcemy dany sprzęt użytkować - dzięki temu łatwiej podejmiemy decyzję, który rodzaj blendera kupić. A skoro o kupnie mowa to może zechcesz zapoznać się z ofertą blenderów w sklepie sokowo.pl