Jakie ziółka powinna spożywać kobieta?

Jakie ziółka powinna spożywać kobieta?

Kobiety w związku ze swoimi hormonami mają zupełnie inne problemy zdrowotne niż mężczyźni. Najczęściej zwalczają ból tabletkami. Spożywanie ich w zbyt dużej ilości wpływa negatywnie na pracę oraz budowę przełyku i układu pokarmowego.

Zioła dla kobiet to temat bardzo szeroki, ponieważ różne mieszanki działają na przeróżne dolegliwości. Skupmy się jednak na tych najczęstszych, które są najbardziej uciążliwe. Mowa oczywiście o zespole napięcia przedmiesiączkowego. Do najczęstszych objawów zaliczamy ból piersi, krzyża, głowy oraz rozdrażnienie. W trakcie miesiączki dochodzi jeszcze ból podbrzusza. Zdarza się, że dolegliwość jest bardzo uciążliwa i lekarz przepisuje silne środki przeciwbólowe. Przed ich zastosowaniem kobiety powinny jednak wypróbować sposoby medycyny naturalnej. Kiedyś nie było tylu leków i nasze babcie skutecznie radziły sobie za pomocą ziół leczniczych robiąc napary czy okłady na ciało.

W przypadku:
- bólu piersi zaleca się spożywanie naparu z niepokalanka mnisiego na kilka dni przed okresem, 
- bólu głowy oraz kręgosłupa sprawdzi się napar z kopru włoskiego, kwiatu krwawnika i jagody jałowca,
- rozdrażnienia zażyjcie gorącej kąpieli z olejkami eterycznymi. Niezawodny jest również napar z melisy i szyszku chmielu. Pity regularnie ukoi skołatane nerwy oraz wpłynie uspokajająco na układ nerwowy. 

W czasie miesiączki, kiedy odczuwamy silne bóle podbrzusza, zaleca się spożywanie naparów z ziół leczniczych o działaniu przeciwskurczowym. Zaliczamy do nich: rdest, nawłoć, korzeń tataraku, krwawnika czy liście babki lancetowatej. Możemy mieszać je w dowolnej kombinacji. Częstym problemem jest również nadmierne krwawienie. Sprawdzoną mieszanką będzie napar z krwawnika, ziela piecironika gęsiego i melisy. 

Zioła w medycynie naturalnej były stosowane od wieków i za ich pomocą leczono choroby, bóle i opatrywano rany. Zanim zaczniemy korzystać z leków sprawdźmy mieszanki ziół leczniczych. Wiele z nich dostępnych jest między innymi w sklepie: biowitalni.pl. Prócz działania leczniczego (łagodzenie bólu, objawów chorób bądź ich samych), większość z ziół posiada działanie normujące poziom cukru bądź ciśnienia we krwi i mają lepszy wpływ na nasz żołądek.