Koktajle odchudzające i ich skuteczność

Koktajle odchudzające i ich skuteczność

Picie koktajli to świetny pomysł na skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn i szybką redukcję wagi. Poznajcie szczegóły odchudzania z pomocą zdrowych koktajli!

Koktajle warzywne i owocowe to dobry sposób na dostarczenie organizmowi zwiększonej dawki witamin i minerałów każdego dnia. Koktajle są bardzo łatwe w przygotowaniu, a ich produkcja nie jest też droga. Poza tym, dzięki piciu koktajli możemy oczyścić wątrobę z toksyn i znacznie usprawnić metabolizm, dzięki czemu szybciej stracimy zbędne kilogramy.


Dlaczego koktajl?

Koktajle warto spożywać z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, szklanka koktajlu mieści o wiele większą ilość warzyw i owoców, a tym samym cennych witamin i minerałów, niż np. sałatka. Dodatkowo, koktajle nawilżają i nawadniają cały organizm, usuwają także szkodliwe dla organizmu wolne rodniki.

Poza tym, jeśli odpowiednio dobierzemy składniki koktajlu, zwykle będzie on zawierał zwiększoną ilość błonnika, który niczym wewnętrzna „miotełka”, pomoże nam pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii, a my będziemy czuć się lżej.


Na co uważać?

Dieta odchudzająca opierająca się wyłącznie na koktajlach owocowych i warzywnych jest bardzo efektywna i szybko widać jej efekty. Nie oznacza to jednak, że można z niej korzystać przez dłuższy czas i próbować tracić znaczną nadwagę. Najzdrowiej jest na takiej koktajlowej diecie pozostawać jedynie dzień, maksymalnie dwa. Dlaczego? Dieta koktajlowa, nie dostarczając wszystkich niezbędnych składników odżywczych, osłabia organizm, dlatego dłuższe jej stosowanie mogłoby doprowadzić np. do omdleń.