Liposukcja – czy warto się zdecydować?

Liposukcja – czy warto się zdecydować?

Chyba każda kobieta marzy o idealnej figurze, starając się wypracować szczupłą i zgrabną sylwetkę. Niestety, nie jest to proste zadanie, szczególnie jeśli panie nie mają czasu na intensywne treningi fizyczne, a dodatkowym utrudnieniem do uzyskania wymarzonego ciała jest spowolniona przemiana materii

Dla wielu Polek głównym źródłem kompleksów jest nadmierny rozrost tkanki tłuszczowej, która stanowi bezpośrednią przyczynę nadwagi. Warto podkreślić, że zazwyczaj nie jest ona rozłożona równomiernie na całej sylwetce. Zazwyczaj tłuszcz osadza się na brzuchu, pośladkach, udach czy ramionach – w zależności od indywidualnych skłonności danego organizmu. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem będą ćwiczenia nakierowane na konkretne części ciała. Jeśli jednak zależy nam na natychmiastowym efekcie, lepiej zdecydować się na skuteczny i bezpieczny zabieg w postaci tak zwanej liposukcji.

Zapomnij o wyczerpujących treningach

Wiele kobiet uważa, że jedynie dzięki wyczerpującym ćwiczeniom oraz odpowiednio zbilansowanej diecie mogą wypracować idealną sylwetkę. Warto pamiętać o obydwu czynnikach, jednakże nawet w przypadku parotygodniowych treningów trudno jest osiągnąć upragniony efekt. Przede wszystkim problemem jest dopasowanie ćwiczeń do rezultatów, jakie zamierzamy sobie zapewnić. Niektóre panie nie zmagają się z ogólną nadwagą, ale jedynie z otyłością brzuszną czy z tkanką tłuszczową zlokalizowaną na pośladkach. Warto zaznaczyć, że tłuszcz często osadza się na twarzy. Efekt podwójnego podbródka jest tego znamiennym dowodem. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że większość kobiet chciałoby jak najszybciej zlikwidować ten nieestetyczny mankament – wówczas trening czy dieta nie są wystarczająco efektywne. W przypadku konieczności dokładnego wyrzeźbienia ciała, i utraty tłuszczu z wybranych obszarów, skuteczniejszym rozwiązaniem będzie liposukcja. Dzięki niej można uniknąć wyczerpujących treningów, niemalże momentalnie osiągając upragniony efekt.

Na czym polega zabieg liposukcji?

Najprościej można powiedzieć, że zabieg liposukcji ogranicza się do zlikwidowania tkanki tłuszczowej. Może on być skierowany na konkretne obszary ciała, dzięki czemu efekt zawsze jest zadowalający. Specjalista zadba o to, aby usunięcie tłuszczu nastąpiło w sposób równomierny, bez nieestetycznych wybrzuszeń czy wklęsłości. Niektóre panie decydują się na liposukcję, aby dodatkowo zaakcentować wcięcie w pasie lub nadać pośladkom wymarzoną formę. Nie da się ukryć, że jest ona bardzo pomocna, gdy zależy nam na podkreśleniu kobiecości. Najczęściej zabieg jest stosowany wraz ze znieczuleniem – jego zakres jest dostosowany do obszaru ciała, z jakiego zamierzamy usunąć tkankę tłuszczową. W nowoczesnych gabinetach specjaliści zapewniają pacjentkom specjalne tkaniny uciskowe, zapobiegające powstawaniu opuchlizny. Ich zakładanie to także dobry sposób na to, aby jeszcze szybciej osiągnąć upragnione rezultaty.

Czy liposukcja jest inwazyjną metodą?

Współczesne zabiegi estetyczne są coraz mniej inwazyjne, a tym samym bezpieczne dla potencjalnych konsumentek. W najlepszych gabinetach można liczyć na liposukcję realizowaną z wykorzystaniem ultradźwięków. Tradycyjna forma zabiegu wiąże się z koniecznością nacięcia skóry, co dla wielu pacjentek nie jest komfortowym doświadczeniem – pomimo pełnego znieczulenia. Sama tkanka tłuszczowa jest likwidowana z użyciem specjalnego aparatu, którego działania można dopasować do aktualnych potrzeb. W przypadku ultradźwięków mamy do czynienia z bardziej funkcjonalną metodą. Często odessany tłuszcz można dodatkowo wykorzystać, co okaże się jeszcze lepszym rozwiązaniem, gdy zależy nam na sylwetce o idealnych proporcjach. Pacjentki zazwyczaj decydują się na umieszczenie go w piersiach bądź w pośladkach, wspaniale wypełniając kobiece kształty.

Jak widać, zabieg liposukcji wiąże się z wieloma atutami, które zadowolą najbardziej wybredną kobietę. To znakomita propozycja dla pań marzących o sylwetce w doskonałych proporcjach. Warto podkreślić, że rezultaty są widoczne praktycznie błyskawicznie, co jest dodatkowym walorem.