Najlepsze zabiegi do walki z cellulitem

Najlepsze zabiegi do walki z cellulitem

Pomarańczowa skórka to problem kobiet w każdym wieku, występujący bez względu na wagę. Pojawia się przede wszystkim u osób prowadzących siedzący tryb życia. Niestety trudno się jej pozbyć - dieta i ćwiczenia bywają nieskuteczne. W takim przypadku pomocne staną się zabiegi upiększające.

 

Masaże
Odpowiednio przeprowadzony masaż powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej. Przyspiesza przy tym krążenie krwi i limfy, rozpędza metabolizm oraz pobudza usuwanie z organizmu produktów przemiany materii.

Peelingi
Gruboziarnisty peeling działa prawie tak samo jak masaż. W celu pozbycia się pomarańczowej skórki warto stosować przede wszystkim preparaty z dodatkiem kofeiny – dobrze sprawdzi się np. domowy scrub z dodatkiem ziaren kawy.

Balsamy antycellulitowe
Oferta kosmetyków zwalczających podskórny tłuszczyk jest bardzo bogata. Najlepsze rezultaty dają one w połączeniu z odpowiednią dietą oraz intensywnym masażem, który towarzyszy ich aplikacji.

Body wrapping
To domowy sposób na szybkie spalenie tłuszczu. Polega on na pokryciu wybranych obszarów specjalnym preparatem do body wrappingu i owinięciu ich folią spożywczą. W szczelnym kokonie trzeba spędzić kilkadziesiąt minut. Najlepsze efekty można osiągnąć, powtarzając zabieg dwa razy w tygodniu.

Radiofrekwencja
Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie kosmetycznym i polega na podgrzewaniu miejsc z pomarańczową skórką za pomocą fal. W rezultacie włókna kolagenowe skóry ulegają skróceniu, metabolizm przyspiesza, a krew krąży szybciej. Ciało jest jędrniejsze i bardziej naprężone.

Elektrostymulacja
Impulsy elektryczne pobudzają mięśnie do działania. W wyniku ich pracy włókna ulegają wzmocnieniu, a otaczający tłuszcz zostaje spalony. Co więcej, po odbyciu cyklu zabiegów zmniejszeniu ulega także cellulit.

Kriolipoliza
Komórki tłuszczowe zamrażane są za pomocą specjalnego urządzenia. Pod wpływem niskiej temperatury są uszkadzane i następnie wydalane z organizmu. Metoda jest bezinwazyjna, zwykle w pełni bezbolesna i naprawdę skuteczna.

Liposukcja ultradźwiękowa
Ten innowacyjny zabieg cieszy się dużą popularnością. Tkanka tłuszczowa rozbijana jest za pomocą ultradźwięków aplikowanych przez głowicę z odpowiednimi wypustkami. Prowadzi to do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które są naturalnie usuwane z organizmu.

Wyszczuplanie laserowe
Laser oddziałuje na tkankę tłuszczową, podnosząc jej temperaturę. Dzięki temu przemiana materii przyspiesza, a komórki tworzące cellulit ulegają szybszemu spalaniu.

 

Gdzie umówić się na zabieg antycellulitowy?

Znajdź gabinet kosmetyczny, w którym skutecznie pozbędziesz się pomarańczowej skórki. Najlepiej, aby było to miejsce, które cieszy się renomą, i w którym doświadczeni specjaliści dysponują profesjonalnym sprzętem. Zastanawiasz się, gdzie w swojej okolicy znajdziesz taki salon? Wejdź na Moment.pl. To popularny portal do rezerwacji wizyt online, prezentujący najlepsze salony urody z całej Polski. Wśród nich z pewnością jest także ten, którego oferta spełni Twoje oczekiwania.