Sport - czynnik wpływający na zdrowie i samopoczucie człowieka

Sport - czynnik wpływający na zdrowie i samopoczucie człowieka

Wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna pod wieloma względami korzystnie wpływa na organizm człowieka. Wykonywanie nawet najprostszych ćwiczeń ma duży wpływ na samopoczucie.

Aktywność fizyczna zapewnia także wytwarzanie hormonu szczęścia, co zapobiega zachorowalności na depresję. Ponadto systematyczne uprawianie sportu sprzyja rozładowywaniu negatywnych emocji oraz kształtowaniu sylwetki poprzez spalanie kalorii.


Trochę ruchu
Codzienne spacery, gimnastyka, przejażdżki na rowerze, basen i inne formy aktywności wpływają na ogólny stan zdrowia. Ilość spalanych kalorii powoduje spadek wagi ciała i poprawę kondycji fizycznej. Nie zawsze jednak jest to takie proste. Czasami konieczne staje się odwiedzenie specjalisty, który po przeprowadzeniu standardowych czynności i określeniu masy ciała za pomocą wagi medycznej określi dalsze kierunki działania. Istotne w cały procesie jest jednak dobranie odpowiednich ćwiczeń, uwzględniając nasze możliwości fizyczne i codzienny tryb życia. Dla osób na co dzień spokojnych dobrym sposobem na odprężenie i wyciszenie się może być joga, dla osób o niespożytych pokładach energii dobrym sposobem spędzenia czasu będzie bieganie, natomiast dla osób, które na co dzień w swoim życiu mają dużo stresu i żyją pod ciągłą presją dobrym rozwiązaniem na rozładowanie napięcia może być boks.


Zachowaj zdrowie
Regularne, nieforsujące ćwiczenia oprócz dobrego samopoczucia i ogólnej poprawy humoru, mogą zapobiegać chorobom serca, otyłości, a także chorobom związanym z procesem starzenia. Uprawianie sportu sprzyja utracie wagi, poprawie ogólnej kondycji fizycznej, wzmożona aktywność przekłada się na lepszy sen, to także zwiększenie odporności, poprawienie wydolności układu krwionośnego i oddechowego. Regularne ćwiczenia zapobiegają osteoporozie, sprzyjają natomiast lepszej pracy mózgu oraz pobudzają do działania. Każda aktywność ruchowa sprzyja poprawie peraltystyki jelit, co przekłada się a szybszą przemianę materii.

 


Autor: dystrybutor sprzętu Aspel kredos.pl.