Zdrowe odżywianie - fakty i mity

Zdrowe odżywianie - fakty i mity

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne dla zdrowia i urody. Nie wszyscy jednak mają świadomość tego, jak powinna wyglądać zdrowa dieta. Wokół odżywiania narosło wiele mitów. Wyprostujmy niektóre z nich, by nasza dieta faktycznie była zdrowa i odpowiednia dla naszego organizmu.

Aby schudnąć, należy jeść mniej

Niekoniecznie. Faktycznie, aby schudnąć, należy osiągnąć ujemny bilans energetyczny. Nie chodzi jednak o to, ile jemy, ale co. Zamiast się głodzić, jedzmy regularnie, spożywajmy dużo owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Zadbajmy o odpowiednią ilość białka, witamin i mikroelementów. Rezygnacja z posiłków doprowadzi do napadów wilczego głodu i efektu jojo.

 

Produkty light są zdrowsze

Zwykle produkty typu light faktycznie zawierają mniejszą ilość cukru i tłuszczy, które mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Często jednak zamiast nich stosuje się sztuczne słodziki, zagęstniki i poprawiacze smaku. Ponadto jedząc produkty typu light, często czując się bezkarni, spożywamy ich więcej niż zwykle.

 

Aby być zdrowym, należy zrezygnować z czekolady

Faktycznie czekolada zawiera dużą ilość cukru - mleczna lub biała dodatkowo tłuszczu. Jednak gorzką czekoladę o zawartości kakao powyżej 70% warto od czasu do czasu mimo wszystko spożywać w niewielkich ilościach. Jest ona bogatym źródłem magnezu.

 

Diety z proszku

Zastąpienie normalnych posiłków dietami z proszku pozwala bardzo szybko stracić kilka kilogramów. Tego rodzaju posiłki nie są jednak pełnowartościowe. Stosowanie ich przez dłuższy czas spowoduje, że będzie nam brakowało wielu cennych witamin i mikroelementów, będziemy czuć się osłabieni, zwiększy się ryzyko wystąpienia depresji.

 

Przechowywanie posiłków

Nie wystarczy, że przechowujemy posiłki w lodówce i sprawdzamy datę ważności. Zwróćmy również uwagę na to, w jakich pojemnikach trzymamy jedzenie. Powinny być one wykonane z ekologicznych materiałów, by do jedzenia nie przenikała chemia z opakowań. Zwróćmy również uwagę na ich szczelność - to sprawi, że nasze produkty będą dłużej świeże, szczególnie jeśli chodzi o warzywa oraz owoce. W tym celu warto zaopatrzyć się w dedykowane opakowania na owoce oraz warzywa marki Coveris.

Zobacz również naturlane suplementy diety wspomagające zdrowe odżywianie: https://sklep.kenayag.com.pl/pl/najczesciej-kupowane